O svačinách

Jako rodič tří dětí na základní škole a ve školce chci, aby měly čerstvé a kvalitní svačiny v čase tráveném ve škole. Zároveň sám vím, jak je časově náročné každý den nakoupit čerstvé suroviny a druhý den ráno před odchodem do školy svačinu připravit. Obzvláště, když je dětí více.


To mě přivedlo k myšlence ulehčit časově zaneprázdněným rodičům od těchto starostí a hlavně, poskytnout dětem čerstvé a kvalitní svačiny ve škole takové, jaké dáváme vlastním dětem, a které jim chutnají.

Svačiny připravujeme z různých druhů čerstvého pečiva převážně celozrnného, plníme čerstvým tvarohovým sýrem případně máslem (nepoužíváme žádné ztužené tuky či margaríny), vepřovou a drůbeží šunkou s vysokým podílem masa (90% a více), pečeným krůtím masem, vlastně vyráběnými pomazánkami, plátkovým sýrem typu eidam a mozzarella, vařenými vejci na tvrdo z kontrolovaného chovů v ČR a různými druhy zeleniny. Pečeme vlastní druhy sladkého pečiva z celozrnné špaldové mouky a třtinového cukru (sušenky, koláče, perníky, buchty, bábovky, muffiny, lívance, palačinky atp.). Mléčné výrobky nabízíme v bio kvalitě s dostatečným množstvím zdravých tuků, které děti potřebují ke správnému vývinu, doplněné o domácí granolu, müsli nebo ovoce a med.  Svačiny postupně doplníme o různé druhy čerstvých šťáv a smooothies z ovoce a zeleniny. Ke svačinám nabízíme vysoce kvalitní pramenitou balenou vodu. Rozděleny jsou podle velikosti pro děti na 1. stupni a pro děti na 2. stupni a dospělé. Tím se liší i cena dle velikosti a skladby svačiny:

1. stupeň: 35,- / 39,- Kč

2. stupeň a dospělí: 40,- / 45,- Kč

Nápoj v podobě 0,5l/1l balené vody GRABMÜLLER: +10,- / 18,- Kč k ceně svačiny.

Možnost doobjednat ze široké nabídky mléčných výrobků od farmy BIO Vavřinec a Kosař.

 Podle typu je svačina balena v papírových sáčcích, jednorázových papírových obalech a v nutných případech v plastových obalech, které však chceme používat pouze minimálně, abychom zachovali co nejekologičtější provoz, splňující veškeré hygienické podmínky. Svačiny distribuujeme v atriu u hlavní recepce školy o velké přestávce.

V rámci roku svačiny upravujeme podle sezónně dostupných čerstvých surovin a tím i ozvláštňujeme chuť našich svačin po celý rok. 

Veškeré čerstvé suroviny důkladně vybíráme a odebíráme hlavně od lokálních dodavatelů z kontrolovaného a ekologického hospodářství, abychom zajistili co nejvyšší kvalitu svačin pro všechny děti.